O firmie <

O firmie Chromsystem

Chromsystem sp. z o.o. zajmuje się tworzeniem konstrukcji balkonowych, tarasów, schodów, balustrad, poręczy, bram, ogrodzeń, wiat, zadaszeń oraz innych produktów ze stali (w tym nierdzewnej). Zapewniamy kontrahentom kompleksową i profesjonalną obsługę, służąc pomocą przy wyborze indywidualnych rozwiązań. Posiadamy własne biuro projektowe, dzięki czemu możemy stworzyć własne projekty oraz wizualizacje. Współpracujemy z klientem na każdym etapie – przed rozpoczęciem, w trakcie realizacji jak i po wykonaniu zlecenia.

Dzięki wysokiej jakości świadczonych usług oraz wykorzystaniu certyfikowanych materiałów zostaliśmy docenieni również za granicą. Wykonujemy zlecenia zarówno na terenie Polski, Niemiec, Austrii, Szwajcarii , Belgii, Holandii i Norwegii.

Krótka historia polerni stali nierdzewnej

Firma Chromsystem rozpoczęła swoją przygodę z polerowaniem stali nierdzewnej już w pierwszej dekadzie XXI wieku. Poprzez ciągłe dążenie do doskonałości Pan Grzegorz Bassara opracował technologię polerską, która wymagała wielu zmian zarówno w konstrukcjach powszechnie stosowanych maszyn jak również w doborze odpowiednich materiałów ściernych. Dzięki współpracy z wyspecjalizowanymi firmami zajmującymi się modernizacją maszyn udało się stworzyć 6 głowicową maszynę oscylacyjną do polerowania, a przy udziale firm z sektora chemicznego – stworzyć własne produkty do obróbki stali nierdzewnej.

Dzisiaj wykorzystujemy i ciągle udoskonalamy wypracowane procesy i stosujemy około 20 różnych technik, zależnych od efektu finalnego produktu. Zastosowanie maszyn modułowych pozwala nam na wprowadzanie szybkich zmian i modernizacji do własnej produkcji. Dzięki wynalezionej przez nas technologii, zaprojektowaniu oraz stworzeniu maszyn do niej dedykowanych, polerujemy profile o przekroju prostokątnym i okrągłym do efektu „Wysokiego lustra” („Hochspiegel polierte Edelstahl”; „High mirror polished stainless steel”).

Jedyną stałą w życiu jest zmiana. Doskonale to rozumiemy, dlatego stale rozwijamy się jako firma, ponieważ naszą wizją jest:

"Być najlepszą firmą obrabiającą stal nierdzewną w Europie."


Nasza misja:

"Zapewnijmy naszym klientom najwyższą jakość poprzez rozwój firmy oraz odpowiedzialne i wspólne dążenie do celu."

  Odpowiedzialność

  Bierzemy na siebie odpowiedzialność za przebieg współpracy oraz efekt końcowy

  Kreatywność

  Zawsze istnieje sposób na wykonanie zadania - wystarczy pomyśleć

  Stabilność

  Zabezpieczenie gwarancyjne, dające bezpieczeństwo

  Jedność

  Najszybsza droga do osiągnięcia wspólnego celu

  Satysfakcja

  Czerpiemy radość z zadowolenia klienta

  Rozwój

  Najłatwiejsza droga do zaspokojenia ciekawości

Ochrona środowiska

Firma Chromsystem bierze aktywny udział w ochronie środowiska ze względu na specyfikę materiału, którego używa do produkcji swoich wyrobów. Stal nierdzewna jest neutralna biologicznie, nie zanieczyszcza środowiska oraz nadaje się z powodzeniem do ponownego przetopienia. Długa żywotność przedmiotów z niej wykonanych sprawia, że stal nierdzewna – względem innych analogicznych materiałów – posiada niski ślad węglowy. Oznacza to, że jej produkcja i późniejsza eksploatacja emituje całościowo niewiele CO2 do atmosfery. Dodatkowo brak częstej potrzeby wymiany części ze względu na jej długą żywotność wpływa na mniejszą produkcję odpadów.


Mniejsza ilość energii = mniejsza emisja

Również lekkość elementów ze stali nierdzewnej ma duże znaczenie na załadunek. Pojazdy poruszają się przy użyciu mniejszej ilości energii, a tym samym powodują też mniejsze emisję.